14 listopada 2003 23:11
Tymi
źródło: www.pap.pl [2003-11-07 23:50] fragment: (...) Przewodniczący: To są zlecenia, które prokuratura wykazuje na nasze, w wyniku naszych decyzji. Mamy prawo bieżącego wglądu w te prace. Porozumiem się z panem prokuratorem Olejnikiem, który do tej pory nadzorował śledztwo w sprawie Lwa Rywina. Teraz w ogóle będę musiał ustalić, kto jest stroną dla mnie, bo sprawa już jest w sądzie i nie jestem do końca przekonany, czy pan prokurator Kazimierz Olejnik nadal się zajmuje już tymi sprawami. Wyjaśnię więc, kto urzędowo w prokuraturze jest za to odpowiedzialny. Ustalę, kto te konkretne czynności nadzoruje, i doprowadzę do posiedzenia z prezydium, wszystkich państwa na to zaproszę. Będzie to albo pod koniec tego tygodnia, jutro, pojutrze, no bądź w środę, czwartek. (...)
|
Mój komentarz
Przekaz podprogowy
Mamy przekaz podprogowy: wykazuje , śledztwo i apel do świadomości: tymi sprawami.
Dwa słowa niebieskie, akcentowane, są podwójnym, więc alarmującym sygnałem dla podświadomości. Słowo zielone (wraz z zajbliższymi) apeluje do świadomości.
Świadomość ma utrudniony dostęp do pamięci dwóch pierwszych słów ( porównaj Długosz 'Bez szansy' i wypowiedzi L.Millera w tym samym dziale 'Polska wypoweidzi polityków'). Powiązanie zaistniało lecz trudno je zweryfikować.
Zostaje podpowiedziane wprost do umysłu zdanie: ' (olejnik) wykazuje śledztwo tymi sprawami '. |
Jest to osobliwy przekaz, bo mimowolny. Nałęcz wie wiele, lecz tego nie mówi, bo współdziała w ukrywaniu. Tu mimowolnie wypowiada prawdę o śledztwie, że jest ono symulowane. Olejnik wykazuje się po prostu osiągnięciami 'na pokaz' , by wydawało się, że śledztwo toczy się. Nałęcz opowiada jak ktoś, kto niezręcznie kłamie, kto w natłoku zdarzeń i w stanie zmęczenia, powie zbyt dużo. Właśnie to mu się przytrafiło.
Widzimy tu drugie oblicze przekazu podprogowego, który pojawia się tam, gdzie mówca mówi jedno, a myśli także drugie i mimowolnie bądź celowo wplata tą drugą treść w pierwszą. Takst zaznaczyłem literami szarymi, nie czerwonymi jak w przypadku przekazu celowego. Tu szarością oznaczyłem ciemną stronę, która wychynęła na wierzch ze spodu, tym razem wbrew woli mówcy.
Czytaj także Tajemnica Nałęcza. , gdzie pokazuję, że Nałęcz blokuje dochodzenie.
Prawa złamane tu przez T.Nałęcza
Pr4/Ak5 Nie ma wolności człowiek postępować z drugim tak, że działając w sprawie celowo powoduje drobne kolizje, by odwrócić uwagę zamierzonych działań niszczących Pr9/Cj4 Nie ma wolności czlowiek postępować z innymi tak, że okazuje ogromny zapał dla sprawy, a jest jej przeciwnikiem, byleby utrzymać się w grupie Pr3/Ab4 Nie ma wolności człowiek postępować tak, że na zarzut popełnienia przestępstwa odpowie: Teraz wszyscy tak robią. |